Závodníci – Racers

Členy prvního českého týmu v závodě napříč Amerikou jsou zkušení cyklisté:

 

Jiří Kříž (1958)

Bývalý běžec na dlouhých tratích a maratonec. Posledních 20 let se věnuje cyklistice – většinou etapovým závodům v Evropě. Mezi jeho největší úspěchy určitě patří 3. místo v závodě Crocodile Trophy v Austrálii.
Oldy

Jiří Kalousek (1970)

Bývalý člen českého paralympijského národního týmu (kat. LC1 – cyklista s handicapem horní končetiny). V letech 1993-2007 pravidelně startoval na silničních i dráhových mistrovstvích světa a Evropy, v roce 1999 vybojoval na dráhovém mistrovství Evropy bronzovou medaili v individuálním stíhacím závodě. V roce 2000 se zúčastnil Paralympiády v Sydney na silnici i na dráze.

Michal Jon (1971)

Je druhým Čechem, který na kole objel svět (se svou ženou, non-stop, bez doprovodu, tři roky, 68175 km, 34 zemí na všech 7 kontinentech). Je autorem 7 cyklocestopisných knih a nekonečné řady článků především v cyklistických a cestovatelských časopisech. V minulosti už Severní Ameriku přejel dvakrát, pokaždé cykloturisticky na horském kole a bez doprovodného vozidla. Příležitostně se účastní českých bikemaratonů, v roce 2010 absolvoval celoevropskou MTB sérii Marathon Man Europe.

Osobní webové stránky www.luciemichal.cz

David Bureš (1978)

Prvních závodů se zúčastnil před 8 lety, kdy začal pořádně trénovat a jezdit zhruba 15 maratonů ročně. Přibližně před 4 lety se začal více orientovat na etapové závody (TransAlp, BikefourPeaks, Alpentour atd.). Rád běhá, např. pražský půlmaraton (1h:34min), rád závodí i na běžkách (Jizerská 50 za 3h:52min). V posledních třech letech si oblíbil krátké časovky na cca 25 km v terénu, které se dlouhodobě vyhodnocují na internetu (www.virtualcup.cz), v loňském ročníku získal celkové vítězství na 5 tratích ze 14.

Osobní webové stránky www.david-bures.cz

Doprovodný tým – Crew

Po celou dobu závodu se o cyklisty stará doprovodný tým – je povinný dle pravidel. Náš doprovodný tým má jedenáct členů:

Tomáš Gladiš

Šéf týmu – crew chief. Fyzioterapeut, tiskový mluvčí, mechanik, řidič/navigátor servisního vozu.
Tom

Petr Tůma

Mechanik, řidič/navigátor servisního vozu.
Siskar

Radek Slavík

Komunikační prostředky, mechanik, řidič/navigátor servisního vozu.
Radek

Michal Panuška

Komunikační prostředky, řidič/navigátor servisního vozu.
Mick

Pavel Moudrý

Hlavní mechanik.
Moudrak

Jakub Pawlas

Výživový specialista, kuchař, regenerace závodníků.
Kuba

Jiří Bošek

Fotograf
Bosa

David Brož

Kameraman
Lachty

Petr Košvanec

Komunikační prostředky, řidič/navigátor mediálního vozu.
Petr

Zdeněk Košvanec

Kustod + řidič/navigátor obytného vozu.
Zdenek

Miroslav Stejskal

Kustod + řidič/navigátor obytného vozu.
Mirek